• Administrators
    Nancy Johnson - Principa
    Email: johnson_n@hcsb.k12.fl.us

    Nick Pagano - Assistant Principal
    Email: pagano_n@hcsb.k12.fl.us

    Pre-K

    Dawn Albanese, Lynn Fradera, Libby Johnston, Christine Spinuzza 

    Kindergarten Team
    Carmela Duncan, Keri-Lyn Hackney, Elnora Hill, Michelle McCall, Diane MeWhinney, Dana Proeger, Carol South, Jessica Strat

    First Grade Team
    Andrea Kreismann, Ashley Mayville, Melissa McLemore, Tiffany Mongold, Stacey Monroe, G. Heather Phillips, Allison Prose, Bonnie Tyree

    Second Grade
    Roni Burns, Britany Johnson, Cindy Martin, Amber Monsod, Laura Rieker, Thomas Sanborn, Teresa Skinner

    Third Grade Team
    Danielle Bettinger, Denise Dollak, Stacie Hill, MaryBeth Longcoy, Toni Ann Ortiz, Lyndsay Polachek, Helen Shepard, Shirley Smith

    Fourth Grade Team
    Tawana Basso, Patricia Doyle, Michelle Haenel, A J Holmes, Katilyn Kline, Roxanne McKenzie, Glenda Shea

    Fifth Grade Team
    Michelle Baud, Kimberly Beyerl, Dionne Carraway, Emily Child, Rachael Mongelluzzo, James Shaw

    ESE Team
    Leah Sisson - Resource Self-Contained, Debbie Cotney - Resource Self-Contained, Kelly Gilbert - Inclusion, Savannah Holloway - Inclusion, Anita Olsson - Inclusion, Allison Perez - Inclusion, Tracey Drake - Starfish,  Travis Bruns - ESE Coordinator

    Specials Team
    Remy Arroyo - PE, Nadia King - STREAM Bob Pellito - Media, Doug Poteet - Science, Kevin Seroski - PE, Lori Stumpfol - Discovery   

    Instructional Support Team
    Gale Reed - Assessment Teacher, Jesha Ames - Resource, Kristal Barnes - Resource, Laura Lambert - Resource, Katie Reynolds - Elementary Assistant, Angelina Haripersad - Guidance Grades/3-5, Recia Vanraalte - Guidance Grades/K-2, Susan Jackson - School Improvement Facilitator/Title I, Carrie LaBarge - Pre-K Title I Coordinator Charles Attard - Speech, Christine Dancsak - Speech, Joanne Cooke - Computer Lab Manager/Safety Patrol, Katia Valdeos - ESOL, LuLu Del Valle - ESOL Para